Program

ÅKERBYGDENS ALLIANSFÖRSAMLING

Programblad              Söndax                          UV                     Tonår                       Predikningar

VECKA 5

Torsdag 31 januari kl 18.30 Styrelsemöte hos Maria

Fredag 1 februari kl 19.00 Tonår börjar ny termin i Skillingaryd

 

VECKA 6

Tisdag 5 februari kl 18.00 UV

Fredag 8 februari kl 19.00 Tonår i Skillingaryd

Söndag 10 februari kl 10.00 Gtj Emma Andersson Jakob Svensson DOP Söndax

 

VECKA 7

-

 

VECKA 8

Tisdag 19 februari kl 18.00 UV

Tisdag 19 februari kl 19.00 Sångövning i Skillingaryd

Fredag 22 februari kl 19.00 Tonår i Skillingaryd

Söndag 24 februari kl 10.00 Gtj Jakob Svensson HHN Sång Elisabeth Homelius Söndax

 

VECKA 9

Tisdag 26 februari kl 17.45 UV Ute i Hallforsen

Tisdag 26 februari kl 18.30 Styrelsemöte hos Lilian

Tisdag 26 februari kl 19.00 Sångövning i Skillingaryd

Fredag 1 mars kl 17.00 Tonår till Boda Borg

Söndag 3 mars kl 10.00 Gtj Krister Lilja Insamling till SAM Söndax

 

VECKA 10

Fredag 8 mars kl 19.00 Tonår i Skillingaryd

Lördag 9 mars kl 15.00 Andakt på Sörgården

Söndag 10 mars kl 10.00 Gtj Nicklas Gideskog Söndax Sång Gemensam kör

   Tillsammans med Skillingaryds missionsförsamling

 

VECKA 11

Tisdag 12 mars kl 18.00 UV

Fredag 15 mars kl 19.00 Tonår i Skillingaryd

 

VECKA 12

Tisdag 19 mars kl 18.00 UV

Tisdag 19 mars kl 19.00 Programplanering hos HansPeter

Fredag 22 mars kl 19.00 Tonår i Skillingaryd

Söndag 24 mars kl 10.00 Gtj Evelina Granath HHN Sång Anders Svensson Söndax

 

VECKA 13

Måndag 25 mars kl 18.30 Styrelsemöte

Tisdag 26 mars kl 18.00 UV

Fredag 29 mars kl 19.00 Tonår i Skillingaryd

Lördag 30 mars kl 18.00 Avskedssamkväm för Jakob Svensson Anmälan till Maria

 

VECKA 14

Tisdag 2 april kl 18.00 UV

Fredag 5 april kl 18.30 Tonår i Skillingaryd

Söndag 7 april kl 10.00 Gtj Evelina Granath HHN Sång Evelina Carlsson Söndax

 

VECKA 15

Fredag 12 april kl 19.00 Tonår i Skillingaryd

 

VECKA 16

Tisdag 16 april kl 19.00 Sångövning

Torsdag 18 april 19.30 Getsemanestund Evelina Granath HHN

Söndag 21 april kl 10.00 Påskdagsgudstjänst Evelina Granath Sångarna

 

VECKA 17

Tisdag 23 april kl 18.00 UV

Fredag 26 april kl 19.00 Tonår i Skillingaryd

 

VECKA 18

Fredag 3 maj kl 18.00 Tonår i Skillingaryd

Söndag 5 maj kl 10.00 Gtj Evelina Granath HHN Sång Frida o Ola Ulrikanäs Söndax

 

VECKA 19

Tisdag 7 maj kl 18.00 UV invigning Evelina Granath

Onsdag 8 maj kl 18.30 Styrelsemöte

Fredag 10 maj kl 19.00 Tonår i Skillingaryd

 

VECKA 20

Tisdag 14 maj kl 18.00 UV Ute

Fredag 17 maj kl 19.00 Tonår i Skillingaryd

Söndag 19  maj kl 10.00 Gtj Evelina Granath Sång Adine Brandö Söndax

 

VECKA 21

Fredag 24 maj kl 18.00 Tonår åker Gocart

Lördag 25 maj kl 15.00 Andakt på Sörgården

 

VECKA 22

Torsdag 30 maj - Söndag 2 juni SAMs o SAUs årskonferens på Gullbrannagården

 

VECKA 23

Måndag 3 juni kl 18.30 Styrelsemöte